Dębliński finał Balu Lotników

Agnieszka Kossowska

W obecności Rektora-Komendanta Szkoły Orląt generała brygady pil. dr. Piotra Krawczyka, jednemu z byłych podchorążych WSOSP Konradowi Mielczarkowi przekazano darowiznę zebraną podczas XXII Balu Lotników i Polskiej Obronności.

Darowiznę przekazał wiceprezes agencji "Altair" Wojciech Łuczak oraz prezes fundacji "Ludzie Lotnictwa" Witold Ostrowski.

Generał Krawczyk w swoim wystąpieniu podkreślił jak ważna jest pamięć o potrzebujących i jak ogromna jest w niej rola wiary człowieka w oczekiwaniu na lepsze jutro niosące w sobie nadzieję na odmianę losu i pokonanie wszelkich trudności. Życzył także aby bliskość Świąt Wielkanocnych stało się dla wszystkich wskrzeszeniem wszelkich nadziei, źródłem siły i otuchy, a także radości, która pozwala widzieć to, co najważniejsze i nigdy nie upadać na duchu. Rektor-Komendant podziękował również wszystkim zebranym za wsparcie i za tak cenną inicjatywę, jaką jest pomoc osobom poszkodowanych przez los.

25 lutego 2017 r. odbył się charytatywny Bal Lotników i Polskiej Obronności, organizowany przez redakcje Skrzydlatej Polski i Raport - WTO przy wsparciu Krajowej Rady Lotnictwa, Fundacji Ludzie Lotnictwa i Aeroklubu Polskiego oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego. W gronie wspierających przygotowanie balu, w trakcie którego odbyła się aukcja charytatywna, znalazła się także Wyższa Szkoła Oficerska Sil Powietrznych. Uzyskany dochód został przeznaczony na wsparcie znajdującej się w potrzebie osoby wskazanej przez Rektora-Komendanta WSOSP - byłego podchorążego Szkoły Orląt – 20-letniego Konrada Mielczarka, który uległ wypadkowi i nie może się poruszać samodzielnie. Drugi beneficjent - weteran poszkodowany sierż. Paweł Ślizak, został wskazany przez Dowódcę Operacyjnego RSZ.