Pożegnanie ze Szkołą Orląt

Agnieszka Kossowska

28 września, uroczyście pożegnaliśmy odchodzących z zawodowej służby wojskowej żołnierzy, którzy zakończyli służbę w Szkole Orląt.
Z mundurem pożegnali się: pułkownik dr hab. Daniel Kucharek wieloletni wykładowca Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki i st.chorąży Artur Zygmunt szef kompanii w Batalionie Szkolnym.

W obecności kadry dowódczej Prorektor ds. wojskowych WSOSP pułkownik pilot Paweł Marcinkowski, żegnając żołnierzy odchodzących do rezerwy podziękował im w imieniu Rektora-Komendanta Szkoły Orląt generała bryg. pil. dr. Piotra Krawczyka oraz całej społeczności akademickiej za wspólną służbę i długoletni wkład pracy na rzecz kształtowania osobowości i charakteru wielu lotniczych pokoleń. Wyrażając szacunek i uznanie zwrócił również uwagę na ogromne osiągnięcia obydwu żołnierzy w czasie ich służby i wielki zasób wiedzy na dotychczas zajmowanych stanowiskach. Podziękował im oraz ich rodzinom za poświęcenie podczas trudnej pracy dydaktycznej, życzył płynnego przejścia do nowego środowiska i wiele zdrowia, które zawsze jest motorem rozpędzającym wszelkie działania. Pułkownik Marcinkowski wręczając okolicznościowe dyplomy życzył także odchodzącym żołnierzom spełnienia wszystkich planów, szczęścia i pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Zwieńczeniem uroczystego pożegnania była wspólna pamiątkowa fotografia na tle Sztandaru Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, który wraz z Pocztem Sztandarowym oraz Orkiestrą Wojskową z Dęblina uświetnił dzisiejszą uroczystość. Odchodzący dokonali także wpisów do księgi pamiątkowej Szkoły Orląt.

Panie Pułkowniku, Szanowni Państwo. Bardzo dziękuję za tę piękną i wzruszającą uroczystość. Dziękujemy przełożonym i podwładnym, wszystkim koleżankom i kolegom, ale przede wszystkim podchorążym za lata wspaniałej pracy dydaktycznej – podsumował swoje wystąpienie podpułkownik Kucharek. Z kolei chorąży Zygmunt powiedział: … okres mojej służby w Szkole Orląt nie był długi, ale dziękuję za daną mi możliwość współpracy z najlepszymi żołnierzami i pracownikami tej legendarnej Uczelni. Obydwaj żołnierze podkreślili także że podczas swojej służby mieli zawsze wsparcie od przełożonych, a służba wojskowa, była dla nich ogromnym zaszczytem.

Na zakończenie uroczystości zgromadzeni podziękowali żegnającym się żołnierzom za wspólną służbę, a także życzyli dalszych sukcesów i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.