25

25

W dniu 18 listopada na hali sportowej Politechniki Lubelskiej meczem z Państwową Szkołą Wyższą z Białej Podlaskiej, siatkarska reprezentacja WSOSP rozpoczęła eliminacje w turnieju siatkarskim Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Mecz roztrzygnięty został na naszą korzyść w stosunku 2 : 1, a emocji nie brakowało do końcowego gwizdka. Po wygranym I-ym secie, II-i zakończył się porażką do 12-u, a set III wygraliśmy w stosunku 15:13. Nasza drużyna zagrała w składzie: M. Wolny - L. Odrzywolski (M. Weber), R. Tałaj - B. Wałczyk, R. Szarek - W. Wereszczyński, K. Mucha - libero oraz J. Juchnowicz, W. Capar, K. Miko, K. Świątkiewicz.

Kolejnym przeciwnikiem "lotników" był Katolicki Uniwersytet Lubelski, zdecydowanie najsłabsza drużyna całego turnieju. Wydarzenia na parkiecie potwierdziły tą tezę, a nasz zespół wygrał w stosunku 2 : 0. Wyjściowa siódemka była podobna do options buy accutane online uk tej z pierwszego meczu z jedną tylko zmianą, za Tałaja wchodził na zmiany M. Weber. I to niestety ostanie zwycięstwo naszej drużyny w turnieju, gdyż na drodze WSOSP stanęli studenci z Akademii Wychowania Fizycznego z Białej Podlaskiej. Trener akademików z Białej - Śliwa - przywiózł ze sobą zawodników reprezentujących drugoligowy zespół Trójki Międzyrzec Podlaski, podnosząc w ten sposób bardzo wysoko poprzeczkę dla wszystkich zespołów turnieju. Dwa sety przegrane do 16-u i 19-u pokazały prawdziwy układ sił i to, kto jest murowanym faworytem do końcowego sukcesu. Nasza drużyna zagrała w nieco zmienionym składzie: M. Wolny - L. Odrzywolski, M. Weber - B. Wałczyk, J. Juchnowicz - W. Wereszczyński, W. Capar - libero, a reszta zawodników na rezerwie.

Kolejnej porażki w stosunku 1 : 2 doznaliśmy w meczu z Wyższą Szkołą Społeczno-Przyrodniczą z Lublina, pomimo tego, że I-go seta wygraliśmy po bardzo dobrej grze do 17-u. Potem niestety było już tylko gorzej. Mecz ten miał swoją dramaturgię, gdyż obydwa zespoły walczyły o drugą lokatę premiującą awans do turnieju główngo. W meczu tym zagrali ci sami zawodnicy co w I-ym meczu z jedną zmianą: za Odrzywolskiego wchodził Weber. Na szczęście, jak się później okazało, dość dobry bilans małych punków ugranych w całym turnieju pozwolił w końcowej klasyfikacji przeskoczyć naszej drużynie WSSP Lublin i zająć II-ą lokatę.

Kolejność końcowa turnieju eliminacyjnego:

1. AWF Biała Podl. 4 8 8:0 200:128 (1,563)

2. WSOSP Dęblin 4 6 5:5 197:200 (0,985)

3. WSSP Lublin 4 6 5:5 195:211 (0,924)

4. PSW Biała Podl. 4 6 5:6 215:210 (1,024)

5. KUL Lublin 4 4 1:8 151:209 (0,722)

Awans do fazy zasadniczej uzyskały: AWF Biała Podl. oraz WSOSP Dęblin. W wyniku losowania przeprowadzonego w dniu 19.11.2012r. w biurze KŚ AZS Woj. Lubelskiego w fazie zasadniczej w grupie A zagrała Politechnika Lubelska Lublin, UMCS Lublin oraz AWF Biała Podl., natomiast w grupie B - Akademia Medyczna Lublin, Uniwersytet Przyrodniczy Lublin oraz WSOSP Dęblin.

Mecz nr 1.

Data: 04.12.2012 rok.

Miejsce: hala UM, ul.Chodźki.

Uniwersytet Medyczny - WSOSP Dęblin 2 : 1

Skład: M. Wolny - R. Tałaj (M. Weber); B. Wałczyk - L. Odrzywolski; R. Szarek - W. Wereszczyński; K. Mucha (libero) oraz W. Capar, K. Miko, K. Świątkiewicz.

Mecz nr 2.

Data: 12.12.2012 rok.

Miejsce: hala UP, ul.Głęboka.

Uniwersytet Przyrodniczy - WSOSP Dęblin 0 : 2

Skład: M. Wolny - L. Odrzywolski; R. Tałaj - B. Wałczyk, R. Szarek - W. Wereszczyński; K. Mucha (libero) oraz W. Capar, K. Miko, K. Świątkiewicz, M. Weber.

Mecz nr 3.

Data: 28.02.2013 rok.

Miejsce: hala WSOSP, ul.Dywizjonu 303.

WSOSP Dęblin - Uniwersytet Przyrodniczy 2 : 0

Skład: M. Wolny - L. Odrzywolski; R. Tałaj - B. Wałczyk, R. Szarek - W. Wereszczyński; K. Mucha (libero) oraz W. Capar, K. Miko, J. Juchnowicz, M. Weber.

Mecz nr 4.

Data: 07.03.2013 rok.

Miejsce: hala WSOSP, ul.Dywizjonu 303.

WSOSP Dęblin - Uniwersytet Medyczny 1 : 2

Skład: M. Wolny - L. Odrzywolski; R. Tałaj - B. Wałczyk, R. Szarek - W. Wereszczyński; K. Mucha (libero) oraz W. Capar, J. Juchnowicz, M. Weber.

Kolejność końcowa po rozgrywkach w fazie zasadniczej grupy B:
1. WSOSP Dęblin 4 6 6:4
2. UNIWERSYTET MEDYCZNY Lublin 4 6 6:6
3. UNIWERSYTET PRZYRODNICZY Lublin 4 6 4:6

Półfinał Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego:

Data: 18.03.2013 rok.

Miejsce: hala WSOSP, ul.Dywizjonu 303.

WSOSP Dęblin - POLITECHNIKA LUBELSKA 3 - 2

Skład: M. Wolny - M. Weber, L. Odrzywolski - R. Tałaj, W. Weresczyński (W. Capar) - R. Szarek, K. Mucha (libero) oraz J. Gawryjołek.

Finał Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego:

Data: 21.03.2013 rok.

Miejsce: hala AWF, ul.Akademicka 2.

AWF Biała-Podlaska - WSOSP Dęblin 3 - 0

Skład: M. Wolny - R. Tałaj (W. Capar), L. Odrzywolski - B. Wałczyk, W. Weresczyński - R. Szarek, K. Mucha (libero).

Data: 26.03.2013 rok.

Miejsce: hala WSOSP, ul.Dywizjonu 303.

WSOSP Dęblin - AWF Biała-Podlaska 0 - 3

Skład: M. Wolny - M. Weber, L. Odrzywolski - B. Wałczyk, W. Weresczyński (W. Capar) - R. Szarek, K. Mucha (libero) oraz R. Tałaj, K. Miko, J. Gawryjołek, J. Juchnowicz.

Kolejność końcowa Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w piłce siatkowej:

1. AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO Biała Podlaska
2. WYŻSZA SZKOŁA OFICERSKA SIŁ POWIETRZNYCH Dęblin
3. POLITECHNIKA LUBELSKA Lublin
4. UNIWERSYTET PRZYRODNICZY Lublin
5. UNIWERSYTET MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ Lublin
6. UNIWERSYTET PRZYRODNICZY Lublin