Inne jednostki

Zeszyty naukowe

Zeszyty Naukowe WSOSP

25

25

W dniu 18 listopada, siatkarska reprezentacja Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, meczem z Państwową Szkołą Wyższą z Białej Podlaskiej rozpoczęła eliminacje w turnieju, będącym przepustką do Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Z pośród 5-iu uczelni, jakie pojawiły się tego dnia na obiektach sportowych Politechniki Lubelskiej, tylko dwie pierwsze uzyskały prawo dalszego grania w Mistrzostwach.

Pierwsze spotkanie, z pośród czterech, jakie czekało nas do rozegrania, rozstrzygnięte zostało na naszą korzyść w stosunku 2 : 1. Emocji nie brakowało do końcowego gwizdka. Po pewnie wygranym I-ym secie, II-i zakończył się zdecydowaną porażką do 12-u. W secie III-im końcowy wynik pozostawał sprawą otwartą do ostatniej piłki. Szczęśliwie wygraliśmy tą partię w stosunku 15:13. Nasza drużyna zagrała w składzie: M. Wolny - L. Odrzywolski (M. Weber), R. Tałaj - B. Wałczyk, R. Szarek - W. Wereszczyński, K. Mucha - libero oraz J. Juchnowicz, W. Capar, K. Miko, K. Świątkiewicz.

Kolejnym przeciwnikiem "lotników" był Katolicki Uniwersytet Lubelski, zdecydowanie najsłabsza drużyna całego turnieju. Wydarzenia na parkiecie potwierdziły tą tezę, a nasz zespół wygrał w stosunku 2 : 0. Wyjściowa siódemka była podobna do tej z pierwszego meczu z jedną tylko zmianą, za Tałaja wchodził na zmiany M. Weber.

Niestety było to ostanie zwycięstwo naszej drużyny w turnieju, gdyż w dwóch kolejnych meczach na drodze WSOSP stanęły wyżej notowane zespoły z Akademii Wychowania Fizycznego z Białej Podlaskiej oraz z Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej z Lublina. W zespole akademików z Białej-Podlaskiej zagrali zawodnicy reprezentujący drugoligowy "team" Trójki Międzyrzec Podlaski. Swoją obecnością siatkarze ci podnieśli bardzo wysoko poziom rozgrywek, dyktując nieosągalne dla nas warunki tego spotkania. Dwa sety w tym meczu zostały przegrane przez nas do 16-u i 19-u. Porażka w takim stylu potwierdziła prawdziwy układ sił oraz wskazała murowanego faworyta do końcowego sukcesu. Nasza drużyna zagrała w nieco zmienionym składzie: M. Wolny - L. Odrzywolski, M. Weber - B. Wałczyk, J. Juchnowicz - W. Wereszczyński, W. Capar - libero, reszta zawodników natomiast oglądała to spotkanie z ławki rezerwowych. 

 Kolejnej porażki w stosunku 1 : 2 doznaliśmy w meczu z Wyższą Szkołą Społeczno-Przyrodniczą z Lublina, pomimo tego, że I-go seta wygraliśmy po bardzo dobrej grze do 17-u. Niestety po tym secie, dwa kolejne zakończyły się przegraną, choć z trenerskiego punktu widzenia, spotkanie to można było zwyciężyć. Myślę, że brak należytej koncentracji oraz narastające zmęczenie, miało istotny wpły na końcowy wynik tego meczu. Ostatnie spotkanie turnieju miało swoją dramaturgię, gdyż obydwa zespoły walczyły o drugą lokatę premiującą awans do turnieju główngo. Na szczęście, jak się później okazało, dobry bilans małych punków ugranych w całym turnieju przez naszą drużynę, pozwolił w końcowej klasyfikacji przeskoczyć akademików z WSSP Lublin i zająć II-ą lokatę. W meczu tym zagrali ci sami zawodnicy co w I-ym meczu z jedną zmianą: za Odrzywolskiego wchodził Weber.

Kolejność końcowa turnieju eliminacyjnego:

1. AWF Biała Podl. 4 8 8:0 200:128 (1,563)

2. WSOSP Dęblin 4 6 5:5 197:200 (0,985)

3. WSSP Lublin 4 6 5:5 195:211 (0,924)

4. PSW Biała Podl. 4 6 5:6 215:210 (1,024)

5. KUL Lublin 4 4 1:8 151:209 (0,722)

Awans do fazy zasadniczej uzyskały: AWF Biała Podl. oraz WSOSP Dęblin.

W wyniku losowania przeprowadzonego w dniu 19.11.2012r. w biurze KŚ AZS Woj. Lubelskiego w fazie zasadniczej w grupie A zagrała Politechnika Lubelska Lublin, UMCS Lublin oraz AWF Biała Podl., natomiast w grupie B - Akademia Medyczna Lublin, Uniwersytet Przyrodniczy Lublin oraz WSOSP Dęblin.

Mecz nr 1.

Data: 04.12.2012 rok.

Miejsce: hala UM, ul.Chodźki.

Uniwersytet Medyczny - WSOSP Dęblin 2 : 1

Skład: M. Wolny - R. Tałaj (M. Weber); B. Wałczyk - L. Odrzywolski; R. Szarek - W. Wereszczyński; K. Mucha (libero) oraz W. Capar, K. Miko, K. Świątkiewicz.

Mecz nr 2.

Data: 12.12.2012 rok.

Miejsce: hala UP, ul.Głęboka.

Uniwersytet Przyrodniczy - WSOSP Dęblin 0 : 2

Skład: M. Wolny - L. Odrzywolski; R. Tałaj - B. Wałczyk, R. Szarek - W. Wereszczyński; K. Mucha (libero) oraz W. Capar, K. Miko, K. Świątkiewicz, M. Weber.

Mecz nr 3.

Data: 28.02.2013 rok.

Miejsce: hala WSOSP, ul.Dywizjonu 303.

WSOSP Dęblin - Uniwersytet Przyrodniczy 2 : 0

Skład: M. Wolny - L. Odrzywolski; R. Tałaj - B. Wałczyk, R. Szarek - W. Wereszczyński; K. Mucha (libero) oraz W. Capar, K. Miko, J. Juchnowicz, M. Weber.

Mecz nr 4.

Data: 07.03.2013 rok.

Miejsce: hala WSOSP, ul.Dywizjonu 303.

WSOSP Dęblin - Uniwersytet Medyczny 1 : 2

Skład: M. Wolny - L. Odrzywolski; R. Tałaj - B. Wałczyk, R. Szarek - W. Wereszczyński; K. Mucha (libero) oraz W. Capar, J. Juchnowicz, M. Weber.

Kolejność końcowa po rozgrywkach w fazie zasadniczej grupy B:

1. WSOSP Dęblin 4 6 6:4

2. UNIWERSYTET MEDYCZNY Lublin 4 6 6:6

3. UNIWERSYTET PRZYRODNICZY Lublin 4 6 4:6

Półfinał Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego:

Data: 18.03.2013 rok.

Miejsce: hala WSOSP, ul.Dywizjonu 303.

WSOSP Dęblin - POLITECHNIKA LUBELSKA 3 - 2

Skład: M. Wolny - M. Weber, L. Odrzywolski - R. Tałaj, W. Weresczyński (W. Capar) - R. Szarek, K. Mucha (libero) oraz J. Gawryjołek.

Finał Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego:

Data: 21.03.2013 rok.

Miejsce: hala AWF, ul.Akademicka 2.

AWF Biała-Podlaska - WSOSP Dęblin 3 - 0

Skład: M. Wolny - R. Tałaj (W. Capar), L. Odrzywolski - B. Wałczyk, W. Weresczyński - R. Szarek, K. Mucha (libero).

Data: 26.03.2013 rok.

Miejsce: hala WSOSP, ul.Dywizjonu 303.

WSOSP Dęblin - AWF Biała-Podlaska 0 - 3

Skład: M. Wolny - M. Weber, L. Odrzywolski - B. Wałczyk, W. Weresczyński (W. Capar) - R. Szarek, K. Mucha (libero) oraz R. Tałaj, K. Miko, J. Gawryjołek, J. Juchnowicz.

Kolejność końcowa Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w piłce siatkowej:

1. AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO Biała Podlaska

2. WYŻSZA SZKOŁA OFICERSKA SIŁ POWIETRZNYCH Dęblin

3. POLITECHNIKA LUBELSKA Lublin

4. UNIWERSYTET PRZYRODNICZY Lublin

5. UNIWERSYTET MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ Lublin

6. UNIWERSYTET PRZYRODNICZY Lublin