Międzynarodowy Kongres Naukowy PTMS

W dniach 27-29 września br. delegacja Ośrodka Szkolenia Fizycznego i Kondycyjnego Przygotowania do Lotów „Szkoły Orląt” w składzie: płk dr hab. Zbigniew Wochyński, dr Robert Jędrys oraz kpt. Michał Breszka wzięła udział w Międzynarodowym Kongresie Naukowym Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej, który odbył się na obiektach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdynii.

Kongres który przyciągnął wielu znanych naukowców z kraju i zagranicy z różnych dziedzin nauki rozpoczął się w czwartek 27 września od tzw. Maratonu Prac Naukowych w czasie którego „Nasza” delegacja przedstawiła dwie prace naukowe:

  • Wochyński Z, Majda J. przedstawili pracę pt. „Wpływ monitorowanej aktywności fizycznej i diety za pomocą wskaźników biochemicznych na odrost włosów u osobników łysych typu plackowatego”
  • Kobos Z, Wochyński Z, Jędrys R, Wójcik R., Breszka M przedstawili pracę pt. „Samoocena i zapotrzebowanie na stymulację (poszukiwanie doznań) podczas egzaminów wstępnych z wychowania fizycznego do uczelni lotniczej”

Następnie w kolejnych dniach delegacja WSOSP uczestniczyła w szeregu Sesji Warsztatowych prowadzonych przez znanych profesorów z kraju i zagranicy specjalizujących się w obszarze Medycyny Sportowej.